9 Nga multivitaminat më të mira për gratë 2022

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë.

nevojat ushqyese të një personi do të ndryshojnë në varësi të moshës, seksit dhe shëndetit të përgjithshëm. Disa multivitamina janë në shënjestër të femrave posaçërisht për të përmbushur nevojat e tyre unike ushqyese. Multivitaminat mund të përfitojnë shtatzëninë dhe shëndetin e përgjithshëm, megjithëse ato mund të mos përmbajnë sasinë ditore të secilës vitaminë ose mineral të rekomanduar për to. Ata janë të interesuar të marrin. Këto standarde të provës përfshijnë Konventën Farmakopiale të Shteteve të Bashkuara (USP), e cila teston produkte për pastërtinë. Kjo harmoniqhealth.com për shkak se Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) nuk vlerëson sigurinë e produkteve multivitamin para se ato të bëhen të disponueshme për shitje.

Ky artikull shpjegon pse një person mund të ketë nevojë të marrë multivitamina, cilat përbërës ata zakonisht përfshijnë, dhe disa multivitamina që një individ mund të dëshirojë të provojë.

Meshkujt dhe femrat shpesh përfitojnë nga vitamina e ndryshme dhe llojet, sasitë dhe kombinimet minerale. Duke pasur parasysh këtë, disa kompani farmaceutike zhvillojnë formula specifike të shtesave, vitaminave, lëkundjeve dhe shufrave shëndetësore për të përfituar ose biologjinë mashkull ose femër. Një person duhet të diskutojë opsionet e tij me një mjek ose profesionist të kujdesit shëndetësor i cili mund t’i ndihmojë ata të vendosin, dhe të zgjedhin produktin që ndjehen më mirë për ta dhe nevojat e tyre. > Transporti më i mirë falas: Ritual thelbësor për gratë: multivitamina 18+

 • Paketimi më i mirë i personalizuar: Kujdesi/i multivitamins
 • Paketimi më i mirë eko i ndërgjegjshëm: Persona
 • Më e mira Për buxhetet më të ulëta: Natyra bëri multivitamin 50+ softgels
 • Multivitamina organike më e mirë e çertifikuar: Kopshti i Jetës MyKind Organics Multi
 • Më e mira për ata që janë shtatzënë ose ushqehen me gji: Drita e ylberit Prenatal një
 • Më e mira për njerëzit aktivë të çdo moshe: Ushqimi optimal i grave opti multivitaminë
 • Më e mira për një vitaminë të përtypshme: Olly Multi
 • i përsosur i grave?

  Kur një person flet për multivitamina, ata mund t’u referohen atyre që njerëzit zakonisht marrin një herë në ditë. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit (NIH), këto multivitamina shpesh përfshijnë të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që një individ ka nevojë për çdo ditë. >

 • Sëmundja koronare e zemrës
 • Akademia Kombëtare e Mjekësisë Sportive (NASM) vëren se multivitaminat gjithashtu mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të një personi për zhvillimin e sëmundjes së syve dhe diabetit tip 2. Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se studimet që ai referencat janë rreth 15 vjeç.

  Studimet më të fundit nuk konfirmojnë përfitimet e marrjes së multivitaminave. Për shembull, në një studim të vitit 2020, studiuesit deklaruan se megjithëse pjesëmarrësit vetë-raportuan përmirësime në shëndetin e tyre pas përdorimit të multivitaminave, nuk kishte ndryshime të matshme shëndetësore. Në shëndetin e tyre kontribuojnë në përdorimin e tyre të multivitaminave.

  Mosha: Produktet synojnë moshat e ndryshme – disa janë të përshtatshme për ato deri në moshën 49 vjeç, dhe të tjerët janë të përshtatshëm për individë të moshës 50 vjeç e më të vjetër. Të tjerët janë krijuar posaçërisht për përdorimin e fëmijëve.

 • Paketimi: Disa marka nuk ofrojnë shtesa në shishe, por ato dërgojnë produkte në qese me dozën e duhur ditore.
 • Përbërësit: Individët mund të gjejnë përbërës në etiketat e produkteve dhe faqet e internetit të kompanisë. Një person gjithashtu mund të kontrollojë nëse shtesat janë pa gluten dhe vegan.
 • Personalizimi: Disa vitamina i përmbahen nevojave të veçanta, të tilla si një sistem imunitar i dobët ose shtatëzani. Më e përshtatshme për ta. që plotësojnë kriteret e mëposhtme:
  • Pricemimi: Produktet janë në dispozicion për një larmi të gjerë të buxheteve. /li
  • Dieta: Produktet janë pa gluten, dhe shumica janë të përshtatshme për njerëzit që ndjekin një dietë vegan. Shëndeti menstrual dhe prenatal, ndër të tjera. .

   Ju lutemi vini re se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto produkte. Të gjitha informacionet e paraqitura janë thjesht të bazuara në hulumtime dhe të sakta në kohën e botimit. Mësoni më shumë këtu. 49 vjet

   dozimi Nëntë përbërës, përfshirë Folate, Vitaminë B12, dhe Iron Certifikatat USP Verifikuar Pro Pro Paketimi i riciklueshëm dhe përbërësit e gjurmueshëm Con Shumë vitamina janë nën vlerën ditore të rekomanduar (DV) alergene dhe informacione dietike vegan, pa gluten kostoja 30 $ në muaj

   Rituali siguron një larmi të gjerë të vitaminave dhe multivitaminave. Ai pretendon se është thelbësore për gratë: Produkti multivitamin 18+ mbështet shëndetin e femrës, përfshirë kockën, trurin dhe shëndetin e gjakut.

   USP ka verifikuar vitaminat për pastërtinë dhe përmbajtjen.

   Ritual pretendon se kjo vitaminë përdor përbërës të gjurmueshëm. Disa përbërës përfshijnë:

   • Folate
   • Vitamina B12
   • Vitamina K2
   • Hekuri
   • Omega- 3 Acid Docosahexaenoik
   • Vitamina D
   • Sipas kompanisë, secila madhësi e shërbimit është e barabartë me dy kapsula të lëshimit të vonuar. Multivitaminat nuk shpërndahen menjëherë pas konsumit, kështu që ato lejojnë që trupi të thithë lëndët ushqyese.

    Produkti vjen me transport falas dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

    Dyqani tani

    Paketimi më i mirë i personalizuar: Kujdesi/i multivitamins

    Kostoja

    i përshtatshëm për femra
    lloji kapsula dhe tableta
    dozimi 4 në ditë
    Përbërësit aktivë kalcium, përzierje probiotike dhe vitamina C
    Certifikatat asnjë informacion në dispozicion
    pro TD> Ky produkt është i disponueshëm vetëm përmes një pajtimi
    26 $ në muaj

    Kujdesi/Ofrat multivitamina me hekur për njerëzit që menstruacionet.

    Kompania pretendon se produktet e saj nuk përmbajnë OMGJ. p>

    një person mund të personalizojnë vitaminat e tyre sipas nevojave të tyre. Disa shembuj të paketave që ata kanë përfshijnë ndihmë për sistemin imunitar dhe stresin. Kujdesi/Paketa përfshin:

   • Kalcium Plus: Përmban vitaminë B dhe K2 për një shkallë të lartë thithjeje dhe është e lirë nga: peshk, vezë, qumësht, arra peme, grurë, kikirikë, soje, dhe butakët. Shtojcat mbështesin lëvizjen e kockave dhe muskujve, dhe kompania rekomandon që njerëzit të marrin 2 tableta në ditë. Një person gjithashtu mund ta blejë këtë veçmas për 10 dollarë. Një person duhet të marrë 1 kapsulë në ditë me mëngjesin ose drekën e tyre. Njerëzit gjithashtu mund të blejnë këtë përzierje probiotike veç e veç për 9 dollarë.
   • Vitamina C: vepron si një antioksidant dhe mban një sistem imunitar të shëndetshëm. Prodhuesit e kanë fermentuar atë me maja organike për thithje më të mirë. Sipas Care/Of Uebfaqe, një person duhet të marrë 1 tabletë në ditë me vakte. Isshtë në dispozicion më vete për 7 dollarë.

   Dyqani tani

   Paketimi më i mirë eko-ndërgjegjësues: Persona

   Th>

   I përshtatshëm për nuk është specifikuar
   dozimi
   Ky shërbim përdor paketim eko-miqësor dhe është i përshtatshëm për veganë
   con Ky produkt është një nga opsionet më të shtrenjta në dispozicion
   alergene dhe informacione dietike vegan, pa gluten, pa grurë, pa arra peme
   kosto 67,99 $ për 28 ditë

   Persona ofron një vlerësim falas në internet për të ndihmuar njerëzit të përputhen me nevojat e tyre dietike me vitaminat e duhura. Ajo ofron programe të drejtuara ndaj femrave, përfshirë formulimet prenatale. Sidoqoftë, ajo siguron një COA me secilën blerje për të treguar se përbërësit e listuar janë të sakta. Përfshini:

   • Shëndeti i flokëve dhe lëkurës
   • Rimëkëmbja dhe fitnesi
   • Gjumi
   • Plakja

   Për më tepër, vitaminat janë të përshtatshme për njerëzit që ndjekin një dietë vegan ose vegjetariane. Ato janë gjithashtu të lira nga:

   • gluten
   • laktozë
   • butak
   • arra peme
   • bulmeti
   • Gruri

   Persona pretendon se vitaminat kanë miratimin e mjekut dhe ushqyesve. Për më tepër, paketimi është miqësor me planet, pasi shtesat vijnë në qese të biodegradueshme, duke eleminuar përdorimin e shisheve. H3> Më e mira për buxhetet më të ulëta: Natyra bëri që multivitamina 50+ softgels

   Ngjashëm me shumë prej produkteve të tjera të kompanisë, kjo multivitaminë ka miratimin e USP. që vitaminat mbështesin shëndetin e syve, kockave, dhëmbëve dhe muskujve dhe që ato ofrojnë antioksidantë.

  • Bletët e verdhë
  • xhelatina
  • në ditë dhe kërkoni këshilla mjekësore para se të blini këtë produkt nëse marrin ndonjë ilaç pa recetë.

   USDA Projekti Organik Jo-OMGJ i Verifikuar

   e përshtatshme për moshat 50 vjeç e lart
   dozimi 1 në ditë
   Përbërësit aktivë disa përbërës, përfshirë vitaminat A, C, D, dhe E
   Certifikatat USP Verified
   Pro Ky produkt është një nga opsionet më të përballueshme në dispozicion
   con Njerëzit që marrin medikamente me recetë duhet të kontaktojnë një profesionist mjekësor para se të blini
   alergene dhe informacione dietike pa gluten
   kostoja rreth 13 dollarë për 60
   I përshtatshëm për Nuk është specifikuar
   dozimi 2 në ditë
   Përbërësit aktivë Një përzierje e vitaminave, mineraleve dhe ushqimit organik
   Certifikatat
   Pro Ky produkt është organik, nuk përdor përbërës të OMGJ-ve, dhe është kosher
   con Tabletat janë të mëdha, të cilat disa njerëz mund ta kenë të vështirë të gëlltisin
   alergjenët dhe informacionin dietik

   vegan, organike
   Kostoja rreth 54 dollarë për 60

   Këto tableta vegan janë organike të çertifikuara nga USDA dhe janë të verifikuara nga OMGJ. Për më tepër, Carbonfund.org ka çertifikuar kopshtin e jetës së karbonit pa karbon.

   Hekuri

  • Vitamina B12
  • Vitamina D3
  • Kompania pretendon se këto vitamina mund të ndihmojnë në mbështetjen e shëndetit, energjisë dhe lëkurës së një personi. Njerëzit duhet të marrin 2 tableta në ditë.